Yeşilyurt’tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Yeşilyurt’tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Bu haber 2015-12-03 11:59:08 eklenmiştir.

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt yayımladığı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajında; ‘’Sadece bugün değil her zaman engelli kardeşlerimizin yanındayız’’ dedi.

Yeşilyurt; ‘’2005 yılında hükümetimiz tarafından ilk defa çıkarılan engelliler kanunu ile toplum, devlet ve hükümet yetkilileri olarak zihinlerdeki engelleri kaldırmış ve onlara güvenli bir gelecek sunmak, millet ve devlet olarak en önemli görevimiz olduğu ortaya konulmuştur.

Engelli kardeşlerimize sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak görüyor ve onların her türlü sıkıntılarına merhem olmaya çalışıyoruz. Engelli insanların sağlıklarına kavuşmaları, eğitilmeleri, iş hayatı ve sosyal yaşama katılımlarını sağlamak, hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek kamu kurumları, yerel idare ve sivil toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.

AK Parti İktidarımız ile Yapılan yasal düzenlemelerle eğitim hizmetlerinden-evde bakım hizmetlerine, istihdamdan-çevre iyileştirmelerine kadar gerçekleştirilen uygulamalarla, pek çok konuda engelli kardeşlerimize hakları teslim edilmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat diliyorum’’ dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer GÜNCEL haberleri

 

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Anket
Olay25.com Erzurum'un İnternet Gazetesi
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
LİNKLER