AK Parti İl Teşkilatından Bayırbucak Türkmenlerine Yardım

AK Parti İl Teşkilatından Bayırbucak Türkmenlerine Yardım

AK Parti Erzurum İl Başkanlığı tarafından Bayırbucak Türkmenleri için toplanan gıda ve yaşam malzemelerinin bulunduğu 6 TIR yola çıktı.
Bu haber 2016-02-07 18:19:29 eklenmiştir.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun talimatı üzerine Bayırbucak Türkmenlerine yardım kampanyası kapsamında AK Parti Erzurum İl teşkilatları tarafından 6 tır yardım malzemesi toplandı. İlçelerden 5 tır yardım kolisi yola çıkarken 1 tır yardım kolisi de İstasyon meydanında düzenlenen programla uğurlandı.

AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, yaptığı açıklamada, Bayırbucak Türkmenlerine yönelik başlattıkları yardım kampanyasına hayırseverlerin büyük destek verdiğini söyledi.

Daha önce de Erzurum Büyükşehir ve ilçe belediyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının Suriye’ye yardım gönderdiğini hatırlatan Yeşilyurt, sözlerine şöyle devam etti:

“Allah kimseyi yardıma muhtaç etmesin ve darda bırakmasın. Orda en fazla ihtiyaç, gıda ve tıbbi malzemelere. Bizler de gerekli malzemelerin tedariğini yaparak, tıra yükledik. Bunda emeği geçen hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin. Allah oradaki kardeşlerimizi de darlıktan, sıkıntıdan kurtarsın. Yaklaşık 15 ton yardım gönderiyoruz. Bu da Erzurum’dan göndereceğimiz 6. yardım tırı olacak."

Programa katılan AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz ise Bayırbucak’ta yaklaşık 200 bin Türkmen’in yaşadığını belirterek, “Onlar orada canla başla savaşıyor. Sadece Suriyeli hükümet yanlısı askerlerle değil aynı zamanda hava uçaklarının açtığı ateşle can kaybı yaşanmakta. Ama bu böyle sürmeyecek.” dedi.

Türkiye’nin, Türkmenleri yalnız bırakmayacağını ifade eden Milletvekili Deligöz, “Allah’ın izniyle bu sıkıntılar atlatılacak. Oradaki çocukların mamasız, üstsüz başsız kalmaması için Türkiye halkı olarak büyük duyarlılık gösteriyoruz. Türkiye kendi iç sıkıntılarını atlattıktan sonra oraya da el atacaktır diye düşünüyorum. İnşallah bu yardımlar zamanında yerine ulaşacak, Türkmen kardeşlerimizin yaralarına derman olacaktır.” diye konuştu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ERZURUM haberleri

 

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Anket
Olay25.com Erzurum'un İnternet Gazetesi
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
LİNKLER