Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı Organize Sanayi Bölgesi'nde Yem Üreticileriyle Bir Araya Geldi

Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı Organize Sanayi Bölgesi'nde Yem Üreticileriyle Bir Araya Geldi

AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Organize Sanayi Bölgesi’nde yem üreticileriyle bir araya geldi. Üreticilerle istihdam ve üretim konusunda istişarelerde bulunan Ilıcalı, mağduriyetlerin giderilerek, istihdam ve üretimin arttırılması gerektiğine dikkat çekti.
Bu haber 2016-05-18 17:39:02 eklenmiştir.

Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Organize Sanayi Bölgesi’nde Tarım Kredi Kooperatifi Erzurum Bölge Müdürü Ali Karaaslan, Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akar, Birlik Aş. Beşler ve Bayramoğlu yem fabrikası sahipleriyle bir toplantı yaptı.

Toplantıda, Tarım Kredi tarafından Erzurum’da yapılması planlanan yem fabrikasının kendilerini mağdur edeceğini belirten üreticilerle istişarede bulunan Ilıcalı; “Bir ay önce Tarım Kredi Kooperatifini ziyaret ettim. Somut bir şeyler olsun istedik ve bir yem fabrikası yapılsın dedik. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı buraya gelirken bende hem bakana hem bakan yardımcısına söylemiştim, yazılı olarak da bunun önemini belirten bir rapor verdim. Burada da bunu açıkladığı zaman bakan yardımcısı bana mesaj attı, senin öneri burada gerçek oluyor diye. Şimdi biz bugün buraya geldiğimizde burada fabrikalar var yani biz bir şey yaparken öbürünü vurmak değil amacımız. Bu fabrika hakikaten gerekli mi gereksiz mi bunu siz değerli üreticilerin görüşlerini alıp ona göre ilerleyelim diye böyle bir toplantıyı gerekli gördüm.” dedi.

Erzurum’un çiftçilik ve besicilikte hayal edilen seviyeye geldiği zaman kurulacak olan fabrikanın ve mevcut olan fabrikalarında yetmeyeceğini söyleyen Prof. Dr. Ilıcalı “Burada en önemli olan 300 bin ton talep olduğu söyleniyor. Bugün ki fabrikalar bunun iki katı. Peki biz burada yeni bir fabrika yaptığımız zaman buradaki fabrikaları mı yok edeceğiz? Elbette hayır. Ama bu konuyu konuşalım. Gerekirse çok önemli modeller var, kamu özel sektör ortaklığı gibi. Beraber bir ortaklık yapabiliriz, başka bir yöntem koyabiliriz. Benim sizin bilmenizi istediğim şey şu ki bir Ak Partili milletvekili olarak biz bir işi birilerini mağdur etmek için değil toplam fayda sağlamak için yaparız. O açıdan da çok hayırlı bir iş yaptık. Açık açıkta size buraya yem fabrikası kurulması için rapor verdiğimi söyledim. Ama burada henüz geri dönülmesi zor bir yolda değiliz. Beraber oturup konuşalım ne yapmam lazımsa gideyim bakanlığa böyle bir talepte bulunmuştuk ama şunlara da dikkat etmemiz lazım diyelim ona göre hareket edelim.” diye konuştu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ERZURUM haberleri

 

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Anket
Olay25.com Erzurum'un İnternet Gazetesi
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
LİNKLER