Sekmen: “19 Mayıs; Aziz Milletimizin Yeniden Şahlanışıdır”

Sekmen: “19 Mayıs; Aziz Milletimizin Yeniden Şahlanışıdır”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Bu haber 2016-05-18 17:41:20 eklenmiştir.

Başkan Sekmen, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Bugün; güçlü ve lider bir Türkiye için atılmış ilk adımın 97. yıldönümündeyiz. 19 Mayıs; aziz milletimizin geçmişten geleceğe uzanan tarihi yolculuğunda yeniden şahlanışının, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırdığı günün simgesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun’da yaktığı özgürlük ateşi, tüm Anadolu’ya yayılmış, devleti, savunması, ekonomisi ve her şeyiyle çöktüğü sanılan milletimiz, kendi küllerinden yeniden doğmuştur. Atatürk’ün Samsun’da yaktığı bağımsızlık meşalesi, çaresizlik içerisindeki aziz milletimizin umutlarını yeniden canlandırarak aydınlığa ulaşmamıza vesile olmuştur. Bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi vatan topraklarının her bir sathına dalga dalga yayılmıştır.”

Başkan Mehmet Sekmen, mesajında serhatlar kenti Erzurum’un Türkiye’nin ana fikri olduğunu bildirdi. Sekmen, “Erzurum; büyük Türk milletinin tarihi misyonunda ve alın yazısında her zaman Anadolu’nun kilidi konumunu üstlenmiş kutsal bir Müslüman coğrafyasıdır. Dün olduğu gibi bugün de bu tarihi şehir; stratejik öneminden, tarihi cazibesinden hiçbir şey kaybetmemiştir. Erzurum; ülkemizde görülen her önemli vatan meselesinde Türk milletinin yüz akı ve yürek güveni olmuştur. Bu yüzden Erzurum; Türkiye’nin ana fikridir” dedi.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ERZURUM haberleri

 

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Anket
Olay25.com Erzurum'un İnternet Gazetesi
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
LİNKLER