Bakan Bakirov ve Milletvekili Paşayeva Başkan Sekmen’i Ziyaret Etti

Bakan Bakirov ve Milletvekili Paşayeva Başkan Sekmen’i Ziyaret Etti

Kırgızistan Spor Bakanı Şeyşenkul Bakirov, Azerbaycan Milli Meclisi Üyesi Milletvekili Ganire Paşayeva, Macaristan Okçuluk Kurultay Başkanı Andre Biro ve Güneş Vakfı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.
Bu haber 2016-05-19 10:16:30 eklenmiştir.

Güneş Vakfı’nın düzenlediği 4. Türk Şöleni’ne katılmak üzere kentte bulunan Kırgızistan Spor Bakanı Bakirov, Azerbaycan Milli Meclisi Üyesi Paşayeva ve Macaristan Okçuluk Kurultay Başkanı Biro’nun ziyareti samimi bir atmosferde geçti.

Başkan Mehmet Sekmen, ziyaretle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Türkiye ve Türk Cumhuriyetleri arasında var olan tarihsel ve kültürel bağları geliştirmek amacıyla düzenlenen Türk Şöleni, Türk dünyasındaki kardeş ülkeleri bir araya getirip bir kültür birlikteliği sağlamaktadır” dedi.

Tarihi ve kültürel bağların önemine dikkati çeken Başkan Sekmen, Türk dünyasını oluşturan bütün devletlerin Dünya’da daha güçlü olması için birbirlerine sımsıkı kenetlenip, sosyal, kültürel ve ekonomik iş birlikteliklerinin daha da güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Ziyaretin sonunda Azerbaycan Milli Meclisi Üyesi Milletvekili Paşayeva, Başkan Sekmen’e Sarı Gelin adlı kitap hediye etti.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ERZURUM haberleri

 

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Anket
Olay25.com Erzurum'un İnternet Gazetesi
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
LİNKLER