Aşkale’de Kardeşlik Sofrası

Aşkale’de Kardeşlik Sofrası

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Aşkale ilçesinde gerçekleştirdiği birlik ve beraberlik temalı etkinlikte ilçe sakinleri iftarlarını toplumsal kaynaşmanın doruğa çıktığı kardeşlik sofrasında açtı.
Bu haber 2016-06-08 22:07:36 eklenmiştir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin Aşkale ilçesinde gerçekleştirdiği birlik ve beraberlik temalı etkinlikte ilçe sakinleri iftarlarını toplumsal kaynaşmanın doruğa çıktığı kardeşlik sofrasında açtı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Aşkale Belediye Başkanı Enver Başaran ve diğer yetkililerin katıldığı Hükümet Konağı önünde kurulan iftar yemeğine belediye meclis üyeleri, ilçe protokolü ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Aşkale Belediye Başkanı Başaran, burada yaptığı konuşmada, “İftarını burada Büyükşehir Belediyemizin iftar programında açan tüm değerli hemşerilerimize gönülden teşekkür ediyorum. Bugün iftarda bizleri bir araya getiren, aynı sofrayı paylaşmamıza vesile olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen olmak üzere Büyükşehir’in tüm yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu da, “İlçe iftarlarımızı Aşkale’den başlattık. ‘Şehrin girişi batıdan, ilk ilçe iftarımız da Aşkale’den olsun’ dedik. Belediyenin çeşitli hizmetlerinin yanında, sosyal ve kültürel hizmetlerinin de yapılması gerekmektedir” diye konuştu.

Ramazan ayının önemine vurgu yapan Tavlaşoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Ramazan ayı dini yönden en önemli aylarımızdan birisidir. İslam’ın beş şartından biri olan orucumuzu tutuyoruz. Ramazan ayı başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da günahlardan arınma olarak inandığımız, yaşadığımız mübarek bir aydır. Birlik ve beraberlik içerisinde geçirmemiz gereken bir aydır. En çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu bir zamandayız. Maalesef uzun zamandır ülkemizde çeşitli terör olayları var. Terör saldırılarını yapanları, bu mübarek Ramazan günü bu aziz millete bu olayı reva görenleri Yüce Allah Kahhar ismiyle kahretsin. Bu ülkeye, bu millete, bu bayrağa, İslam’ın sancaktarlığını yapan bu topluma bu Ramazan gününde bunları yapanları Allah’a havale ediyoruz. İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntılar var. Allah Teâlâ bu dualarımızı inşallah kabul eder de bu güzel ülkemizde birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşarız.”

Konuşmalardan sonra Erzurum Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ilçe sakinlerine Geleneksel Türk Tiyatrosu içerikli çeşitli gösteriler sundu.


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ERZURUM haberleri

 

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Anket
Olay25.com Erzurum'un İnternet Gazetesi
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
LİNKLER