Sekmen: “Ak Dava Birliğin Ve Dirliğin Adıdır”

Sekmen: “Ak Dava Birliğin Ve Dirliğin Adıdır”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Dava’nın birliğin, bütünlüğün, beraberliğin ve kardeşliğin adı olduğunu ifade etti. Başkan Sekmen, iftarını AK Parti mensuplarıyla birlikte açtı.
Bu haber 2016-06-27 19:33:53 eklenmiştir.

Kafe 25’te düzenlenen iftar programına AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in eşi Gülay Sekmen, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, AK Partili teşkilat yöneticileri, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri katıldı.

Başkan Mehmet Sekmen, burada yaptığı konuşmada, “Ramazan ayı çok mübarek bir aydır. Bu ayda hem ibadetlerimizi yerine getirmeye gayret ediyoruz hem de halkımızla, teşkilat mensubu kardeşlerimizle, dostlarla bir araya gelmenin azmi ve gayreti içerisindeyiz. Mevlam inşallah bizi kulluğuna kabul eder, rızasını kazan kullarından eyler” dedi. Ramazan ayında yardımların devam ettiğini belirten Sekmen, şunları kaydetti: “Ramazan’da da yardımlarımız devam ediyor. İftar sofralarımızda takribi olarak her gün 6 ile 8 bin arasında insanımıza iftar veriyoruz. Hem Havuzbaşı Kent Meydanı’nda hem Narmanlı Camii Meydanı’nda hem de her akşam bir ilçemizde o yörenin insanlarını, idarecilerini iftar soframızda buluşturuyoruz. Arzumuz, inanan insanlar ne kadar birbirleriyle bir arada bulunursa, konuşursa birbirleriyle olan samimiyetleri de artar. Ramazan ayı gıda yardımlarınızı Ramazan öncesi dağıttık, Ramazan boyunca da dağıtıyoruz. Ekmek dağıtımımız devam ediyor. Bayram öncesi ihtiyaç sahibi insanlarımıza giysi yardımlarımız devam edecek. Biryandan da şehrimizde bulunan üniversite öğrencilerimize iftar sofralarımız devam ediyor. İstiyoruz ki gerek yurtdışından gerekse de yurt içinden gelerek Erzurum’daki üniversitelerimizde okuyan gençlerimiz bizim ev sahipliğimizden istifade etsinler. Bir yandan da belediye hizmetlerimiz devam ediyor. Büyükşehir Belediyemizin 300 yerde çalışması sürüyor. Bizim arzumuz hem sizleri temsil etmek hem de şehrimizin sorunlarını çözerek modern bir şehir konumuna getirmek. Katılımlarınızdan dolayı hepinize, Milletvekilimize, İl başkanımıza, Kadın Kolları Başkanımıza, Gençlik Kolları Başkanımıza teşekkür ediyorum.”

“RAMAZAN ERZURUM’DA BİR BAŞKA GÜZEL”

AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt da, “Büyükşehir Belediye Başkanımızın tertip ettiği iftar programında bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kardeşliğin, paylaşımın zirveye çıktığı bu ramazan ayında bizleri bir araya getiren Rabbime hamd ediyorum. Ramazan Erzurum’da bir başka güzel... Birlik, beraberlik ve paylaşımın zirveye çıktığı bu Ramazan ayında Erzurum’da Ramazan’ın rahmetini, lezzetini ziyadesiyle almış bulunuyoruz. Ramazan ayında Büyükşehir Belediyemizin, iftar çadırlarıyla, ilçelerimizde düzenledikleri Kardeşlik Sofrası ve Geleneksel Türk Tiyatrosu Gösterileriyle birçok etkinliği var. Belediye Başkanlarımız ve teşkilat mensuplarımız bu organizasyonları yönetiyorlar. Bizzat teşkilatım adına kendilerine teşekkür ediyorum. Ahde Vefa İftarımıza gösterdiğiniz ilgiden ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın vermiş olduğu desteklerden dolayı Başkanımıza ve sizlere teşekkür ediyorum. Rabbim nice Ramazanlara nice Bayramlara eriştirsin” diye konuştu.

“ALLAH BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DAİM EYLESİN”

AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı da, konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine dikkati çekti. Prof. Dr. Ilıcalı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Allah birlik ve beraberliğimizi artırarak daim etsin. 1 Kasım seçimlerinde Türkiye’de de Erzurum’da da tarih yazdınız. Sizlerin çok değerli çalışmalarıyla beraber Allah nasip etti AK Parti güçlü bir şekilde iktidar oldu, bizler de sizleri temsilen milletvekili olduk. Elimizden geldiği kadar çalışmalar yapıyoruz. Bu mübarek Ramazan akşamında, bu iftar programında bizi sizlerle bir araya getirdiği için değerli dostum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e çok teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyemizin il merkezinde kurduğu iftar çadırlarında ve ilçelerde düzenlediği Kardeşlik Sofrası iftar programlarında binlerce insanımız iftar yapıyor. Ramazan’ın anlamı, bir araya gelmek, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmektir. Ramazan’ı Erzurum’da yaşamak bambaşka bir şeydir. Erzurum’dan ayrılırken en fazla özlediğim çocukluğumdan kalan iftar sahur arası yaşadığım o ortamdır. Büyükşehir Belediye Başkanımız bunun çok bilincinde. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Erzurum’u inanç turizminde marka haline getirecek. Yani İstanbul’da Eyüp Sultan’da ve Sultan Ahmet’te gördüğümüz manzaralar Erzurum’da olacak. Erzurum’un kalkınması için büyük gayret gösteriyor. Geçtiğimiz hafta Büyükşehir Başkanımızı ziyaret ettiğimde çalışmalarıyla ilgili bir slayt gösterisi izletti. Sonra çalışmaları yerlerine giderek gösterdi. Ben Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. Teşkilatımızla, Belediye Başkanlarımızla, belediye meclis üyelerimizle biz bir bütünüz. Allah bu beraberliğimizi daha da kuvvetlendirsin. En büyük sıkıntımız olan terör belasından bizi kurtarsın. Bunun için de Başta Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, hemşerimiz olan İçişleri Bakanımız Efkan Bey’in yoğun çalışması var. İnşallah kısa zamanda bu beladan da kurtulduğumuzda Büyükşehir Belediyemizin, Hükümetimizin çalışmalarıyla Erzurum çok büyük hizmetler alacak.”


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ERZURUM haberleri

 

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Anket
Olay25.com Erzurum'un İnternet Gazetesi
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
LİNKLER