Başkan Sekmen Çat'ta Büyükşehir'in Çalışmalarını İnceledi

Başkan Sekmen Çat'ta Büyükşehir'in Çalışmalarını İnceledi

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Çat ilçesinde gezi ve incelemede bulundu.
Bu haber 2016-06-30 19:47:50 eklenmiştir.

Başkan Sekmen, Çat ilçesinde Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Aynalı, ESKİ Genel Müdür Yardımcısı Elimdar Aydemir ile diğer yetkililerin katıldığı ziyarette Sekmen, ilçede yapılan çalışmaları anlatarak, “Çat ilçemizde geçen yıl altyapıyı yaptık, kaba asfalt attık, bir asfalt daha atacağız aşınma asfaltı. Ta girişten itibaren yapacağız” dedi.

Çat’ın yapılan çalışmalarla güzelleşeceğini bildiren Başkan Sekmen, şunları kaydetti: “İlçeye girerken yemyeşil ağaçlık olacak. Çat’a biri geldiği zaman buraya girerken, ‘Burası nere?’ diyecekler. O konuma gelecek inşallah. Biz başladık, Allah’ın izniyle burayı güzelleştireceğiz. Ayrıca ilçe merkezinde içerisinde kadınlara, gençlere ve diğer hemşerilerimize yönelik eğitimlerin verileceği Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Eğitim Merkezi kurslarının olduğu ve sosyal etkinliklerin yapılabildiği güzel bir Büyükşehir’in binasını da yapmak istiyoruz. Hemen yanında da basketbol, voleybol oynanacak, spor yapılabilecek sahalar yapacağız. Merkezde olsun ki her mahalleden çocuklar, gençler, bayanlar ve diğer hemşerilerimiz gelebilsin, istifade edebilsin. Uzakta, kenarda olursa bir taraftakiler gelir diğerleri gelemez.”

ÇAT’A DA PRESTİJ CADDE PROJESİ UYGULANACAK

Başkan Sekmen, Çat ilçesine prestij cadde uygulamasının yapılacağı müjdesini verdi. Sekmen, sözlerini şöyle tamamladı: “Ben ilçelerdeki binalara bile dikkat ediyorum. Narman, Uzundere ve diğer bazı ilçelerimizdeki binalarda cephe sağlıklaştırması yaptık. Prestij caddesi yaptık. Bunları Çat’a da yapacağız. Şehirleri şehir yapan şehirlerin görünümüdür. Buraya bir hayvan pazarı yapacağız. Çat’ta güzel bir hayvan pazarı olacak. İnsanlar gelip orada hayvanlarını satacak. İl merkezinde de büyük Hayvan Borsası yapacağız. Burada hayvanını satamayanlar oraya getirecek orada satacak, satamazsa hemen mezbahada kestirecek, parasını alıp gelecek. Çat’ta ve diğer ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımız hayvanını istediği fiyattan rahatça sattığında daha fazla hayvan yetiştirecekler. Hayvan yetiştiren vatandaşlarımızı en büyük derdi hayvanlarını satamamasıdır. Vatandaşlarımızın bu sıkıntısını da çözüme kavuşturacağız inşallah.”


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ERZURUM haberleri

 

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Anket
Olay25.com Erzurum'un İnternet Gazetesi
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
LİNKLER