Büyükşehir Tekman’ın 70 yıllık su problemini çözdü

Büyükşehir Tekman’ın 70 yıllık su problemini çözdü

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Tekman’ın 70 yıllık su problemini çözdü. Başkan Mehmet Sekmen’in yaptığı toplantılarda su problemlerini dile getiren Tekmanlıların söz konusu isteği çözüldü.
Bu haber 2016-11-17 17:11:18 eklenmiştir.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in talimatıyla Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Tekman ilçe halkına su götürmek için dağı taşı aştı. Bingöl il sınırındaki su kaynağına ulaşan ESKİ’nin ekipleri, Tekman’a 52 kilometrelik isale hattı yaptı. Büyükşehir Belediyesi, ilçeye 800 metreküplük yeni depo da inşa etti. Tekman’a yapılan içme suyu hattıyla ilçeye saniyede 16 litre su verildi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Tekman’ın 70 yıllık kanayan yarası olan su problemini hamd olsun çözdük. İçme suyu isale hattı ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. Başkan Sekmen, şunları kaydetti: “Tekmanlı hemşerilerimiz bize ilçemizin su problemini çözmek için talepte bulundu. İlçede dağı taşı aşarak halkımıza su götürdük. Bölgeye 225 ve 250 milimetre çapında polietilen boru döşendi. Haziran ayında başladığımız çalışmayı kasımda sonlandırdık. Büyükşehir Belediyesi olarak 6 ayda imkansızı başarıp, Tekman’ın 70 yıllık su problemini çözdük. 6 milyon kaynak sağlanarak gerçekleştirilen yatırımımız Tekmanlı hemşerilerime hayırlı ve uğurlu olsun. Gece gündüz demeden Tekmanlı kardeşlerime su götürmek için dağda taşta görev yapan ESKİ’nin yetkilileri ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.”


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Diğer ERZURUM haberleri

 

En çok okunanlar

Arşiv Arama
- -
Anket
Olay25.com Erzurum'un İnternet Gazetesi
© Copyright 2017. Tüm haklari saklidir.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
LİNKLER